czwartek, 10 kwietnia 2014

Wielkanocne jajko

kidspacestuff.com

Do Wielkanocy pozostało już tylko 10 dni! Szczerze pisząc, straciłam poczucie czasu i gdyby nie Kamila pewnie nie przygotowałabym się do nich wcale. W związku z tym, że sama przeszukiwałam internet w poszukiwaniu inspiracji (i przy okazji mobilizacji) i natknęłam się na wiele pięknych propozycji dekoracji wielkanocnych jajek, postanowiłam się nimi z Wami podzielić :-)
Zacznę od tego, że jestem fanką naturalnych barwników i odradzam Wam stosowanie innych substancji do dekoracji jaj, które później mają być zjedzone. Jednak przy ozdabianiu wydmuszek moje podejście jest zupełnie inne: używajcie wszystkiego, co nasunie Wam się pod ręce :-)


tuorganizas.com

Naturalne barwniki wcale nie muszą być nudne. Oprócz tradycyjnej metody barwienia skorupki jedno-barwnie (nie tylko znanym pewnie wszystkim sposobem, czyli łupinkami od cebuli, ale także burakami, kapustą czerwoną, szpinakiem, jagodami i innymi produktami żywnościowymi o głębokim natężeniu barwy) można wykonać na nich wzorki za pomocą liści, koronek, sznurka lub gumek recepturek.

inspirebohemia.com/spoonful.com
minimalisti.com

ohjoy.blogs.com


 Malowanie farbami lub sztucznymi barwnikami (ich dużym plusem jest intensywna barwa) to zajęcie znacznie bardziej czasochłonne niż gotowanie 20 jaj na raz w jednym ranku z barwnikiem, ale można też czas spędzić z najbliższymi. Myślę, że to będzie miło spędzony czas :-)

acreativemint.typepad.com

mijbilcreatures.blogspot.com

weheartit.com
indulgy.com


inspirebohemia.com

pencilshavingsstudio.com

bhg.com

www.nyctaughtme.com

Washi tape to niezwykle prosty wynalazek, który pozwala uzyskać zaskakujący efekt bez wielkiego wysiłku (no poza tym, że trzeba znaleźć gdzieś ładne wzory za rozsądna cenę). Są to papierowe taśmy na kleju akrylowym, które można przykleić wszędzie i bez problemu później je odkleić.

potterybarnkids.com

lovelyindeed.com

potterybarnkids.com

inredningsdesigner.blogspot.se

zwierciadlo.pl

Innym sposobem jest przyklejanie np. suszonych kwiatów, liści lub wycinanych motywów z serwetek albo też naklejek i tatuaży.

razzdazzle.blogspot.com


pinterest.com

designdroops.cafeblog.hu

swiss-miss.com

Dla cierpliwych osób ze zdolnościami manualnymi:

2.bp.blogspot.com

sashe.sk

alisaburke.blogspot.com

Albo zupełnie gładkie, które mimo prostoty prezentują się pięknie i będą ozdobą nie tylko koszyka wielkanocnego, ale także stołu podczas świątecznego śniadania.

aquieterstorm.tumblr.com
lovelyindeed.com

5 komentarzy:

  1. ja to tradycyjnie koloruje tzn gotuje w obierkach po cebuli:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie piękne :) A ja używam kredek ołówkowych i rysuję kolorowe kwiatki i żółte kurczątka na skorupkach ugotowanych jajek ;P

    OdpowiedzUsuń
  3. Sama dziś rozglądałam się za ciekawymi inspiracjami

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze, te pozytywne i te mniej :)

Prosimy o nie zostawianie komentarzy mających na celu promowanie swoich stron i blogów, będziemy je usuwać.